Afscheid van Phlox

Geplaatst door on 27 oktober 2026

Misschien niet voor iedere Trakehner fokker een klinkende naam. Phlox is dan ook (te) weinig gebruikt. Hij was een Waitaki zoon uit een Unesco x Persaldo moeder. Allemaal niet bekende namen dus en daarmee een mooie outcross. Hij heeft kinderen die vooral in de springsport en de eventingsport hun sporen na laten. Alleen specialistische spring gerichte fokkers hebben Phlox ingezet op hun merries.

Bekendste nakomeling van Phlox is, de ook donkervos, Painter’s Maxim. Hij haalde bij zijn verrichtingstest maar liefst een 10 voor karakter.  Phlox heeft niet alleen Trakehner kinderen, hij heeft gedekt via Landgestüt Zweibrücken waardoor hij ook invloed heeft bij  andere rijpaard rassen.
Phlox is 21 geworden. Hij had toegewijde eigenaren die verslagen zijn door het verlies.

Comments

Comments are closed.

Tijd om uw kaarten te bestellen!




Het is al weer bijna zo ver. De Trakehner Hengstmarkt zit er weer aan te komen. De voorselectie is in volle gang. Er zijn weer veel interessante jongelingen aangemeld. U wilt er toch ook bij zijn?

Als u vragen heeft, kunt u uiteraard een mail sturen!





Wilt u ook nieuws over TCN ontvangen in uw mailbox? Laat het ons weten dan blijft u van alles op de hoogte!


Vragen? U kunt, als altijd, bij ons terecht. Gebruik dit mailadres: info@trakehnercontact.nl

Trakehners zijn gewoon heel bijzonder!